Dzień Skupienia u Pocieszycieli

Napisany dnia: Maj 3, 2015

Dzień Skupienia u Pocieszycieli

2. maja w ostatni dzień Tygodnia Modlitw o Powołania, odbył się kolejny w tym roku formacyjnym Dzień Skupienia dla młodzieży męskiej. Na zaproszenie Pocieszycielskiego Duszpasterstwa Powołań „Młodzi Pocieszyciele” odpowiedziało 8 chłopaków. Tematem były słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Jezus przemówił do nich: Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!” (Mt 14,27). Dzień skupienia poprowadził o. Bonifacy M. Jankowiak CCG wikariusz Prowincjalny i Przełożony Domu Prowincjalnego oraz br. Faustyn M. Wesołowski CCG.

Podczas konferencji ojciec mówił o swoim doświadczeniu Boga i historii powołania. Zaś podczas homilii uświadamiał jak ważna jest Maryja w naszym życiu, jak zawierzyć się Jej i szukać u Niej odpowiedzi na życiowe powołanie. Pomógł nam zrozumieć, że może pojawić się kryzys różańca, kryzys nabożeństw Maryjnych, ale nigdy nie możemy rezygnować z roli Maryi naszym życiu. Matka jest tą, przez której wstawiennictwo wszystko można uprosić u Ojca, mówił: „Jeśli nie możemy czegoś załatwić z ojcem idziemy do mamy, a ona już tatę swoimi sposobami przekona”. W tym roku 2. maja Kościół Katolicki obchodził Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, więc szczególnie podczas tego dnia Maryja była obecna w naszych myślach i modlitwach.

Rozważania podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy różańcowej, nacechowane były takimi wartościami, jak odwaga, męstwo, heroizm. Modliliśmy się za współczesnych ojców rodzin, mężów, mężczyzn i nas samych, aby nie były to tylko slogany, ale wartości, którymi musimy kierować się w życiu.

Dzień Skupienia, to również czas na rozmowę, dzielenie się i radość spotkania. Wieczorem dzięki sprzyjającej pogodzie udało się zorganizować grilla.

Deo Gratias!

tekst: http://mlodzipocieszyciele.weebly.com/dzie324-skupienia-2-maja-2015r.html