Spotkanie Młodych – Lednica

Napisany dnia: Czerwiec 9, 2015

Spotkanie Młodych – Lednica

6. czerwca odbyło się Ogólnopolskie spotkanie młodych na Polach Lednickich. Ruch „Lednica 2000” co roku w pierwszą sobotę czerwca organizuje zjazd młodych chrześcijan z Polski i za granicy. Gromadzi około 100 tys. młodzieży, która modlitwą, śpiewem i tańcem daje świadectwo przynależności do Jezusa.

Lednica, to także szukanie swojej drogi życia. Wielu młodych ludzi przyjeżdża szukając odpowiedzi na dalsze życie. Często są to licealiści, którzy nie wiedzą co dalej. Pomocą w rozeznaniu tej właściwej drogi jest tzw. „Namiot Powołań”, znajdujący się zawsze przy Kaplicy Adoracji. Br. Faustyn M. Wesołowski CCG od 9 lat związany jest z ruchem „Lednica2000”, zaś od dwóch lat posługuje przy namiocie powołań, rozmawiając z młodymi ludźmi. W tym roku także jako Referent Powołań czekał na młodych. „Odbyłem ok. 50 rozmów, z chłopakami i dziewczynami, wiele historii jest mocnych, przejmujących i na prawdę Bożych. Młodzi szukają sensu życia, chcą odpowiedzi na to, jak być w przyszłości szczęśliwym. Nie szukają wygody, łatwego luksusowego życia, szukają radykalizmu i pewnego heroizmu. Nie chcą iść z prądem tego świata.” 

Lednica to ogromne świadectwo wiary młodych Polaków. „To nie prawda, że nie ma młodych w kościele, oni są. Lednica to tysiące spowiedzi odbytych przed setkami kapłanów, tysiące przyjętych komunii i 100 tys. rozśpiewanych i roztańczonych ludzi uwielbiających Chrystusa.”