16 CZERWCA – NIECODZIENNE SPOTKANIE

Napisany dnia: Czerwiec 16, 2018

16 CZERWCA – NIECODZIENNE SPOTKANIE

Po raz dziewiąty ziemia słowacka gościła wyjątkowego gościa – syryjską mistyczkę Myrnę Nazzour. Tym razem Myrna odwiedziła wschodnią część Słowacji jak również klasztor braci kapucynów w Bratysławie. Wspólne spotkanie z wiernymi rozpoczęło się 15 czerwca uroczystą Eucharystią, po której mistyczka złożyła swoje świadectwo.

Wszystko zaczęło się 23 listopada, kiedy to Myrna Nazzour, młoda mężatka zamieszkująca w damasceńskiej dzielnicy Sufanijja, udała się wraz z krewnymi i przyjaciółkami w odwiedziny do swej szwagierki cierpiącej na dotkliwe bóle pleców. W trakcie modlitwy za chorą nieoczekiwanie na dłoniach Myrny pojawił się olej. Kiedy namaściła nim plecy swojej szwagierki, ta od razu odzyskała zdrowie. Podobna sytuacja zdarzyła się następnego dnia, kiedy uzdrowienia poprzez olej wypływający z rąk Myrny doznała jej matka, od kilku miesięcy cierpiąca na bóle kręgosłupa. Początkowo małżeństwo Nazzourów próbowało zachować kwestię uzdrowień w kręgu najbliższej rodziny. Niemniej 27 listopada olej zaczął wypływać z umieszczonej w sypialni małżonków małej, papierowej reprodukcji ikony Matki Boskiej Kazańskiej, oprawionej w plastikową ramkę, jednej z dziesięciu, które Mikołaj, mąż Myrny, przywiózł jako prezenty dla rodziny i znajomych z Bułgarii. Olej wypływał tak obficie, że w krótkim czasie napełnił cztery talerze. Tego dnia Myrna usłyszała także wewnętrzny głos polecający jej otwarcie drzwi ich domu dla wszystkich potrzebujących uzdrowienia. Odtąd mieszkanie młodego małżeństwa stało się „domem Najświętszej Dziewicy” nawiedzanym przez rosnące wraz z kolejnymi uzdrowieniami tłumy chrześcijan, zarówno prawosławnych, jak i katolików, lecz także muzułmanów i ateistów.” (za: „Miłujcie się”)

Po wieczornym świadectwie Marna – dzięki współpracy z Instytutem NAPS – przyjechała na odpoczynek do Marianki.

W sobotę rano przy wspólnym stole z syryjską mistyczką zasiedli bracia na co dzień mieszkający w domu generalnym naszego Zgromadzenia, na czele z ojcem generałem Michałem Krysztofowiczem, siostry kapucynki jak również nasi przyjaciele Lenka i Peter Solejovie. Nasze spotkanie było okazją, by wspólnie modlić się  w intencji jedności Kościoła. Modlitwie przewodniczyła Myrna, która wszystkich zgromadzonych namaściła olejem wypływającym z cudownej ikony Matki Bożej Kazańskiej, znajdującej się w Jej domu. Dalszy punk odwiedzin obfitował w wspólne zwiedzanie Marianki, które zakończyła modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej w naszym pocieszycielskim sanktuarium.