22 – 26 LIPCA – PRZYPATRUJEMY SIĘ …

Napisany dnia: Lipiec 26, 2019

22 – 26 LIPCA – PRZYPATRUJEMY SIĘ …

Tegoroczne rekolekcje zakonne przeżyliśmy w klasztorze naszych współbraci w Zlatých Moravciach. Zgromadziły one braci na co dzień posługujących we wszystkich naszych placówkach. Przebiegały one pod hasłem „Przypatrzcie się bracia, powołaniu waszemu” zaczerpniętym z I listu świętego Pawła do Koryntian. Duchowym przewodnikiem odkrywającym przed nami piękno powołania na wszystkich jego etapach – ludzkim, konsekrowanym oraz kapłańskim – był ks. Michał Ciemięga ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusa z Zakopanego. Codzienne konferencje, Eucharystia, sakrament pojednania oraz wieczorne adoracje stały się dla nas sposobnością do głębszego wniknięcia w swoją zakonną tożsamość.

W ciągu rekolekcji nie zabrakło nam czasu na wspólne umacnianie braterskich relacji. Wspaniałą do tego okazją był wyjazd do Nitry, gdzie odwiedziliśmy katedrę św. Emerama, Kalwarię jak również bazylikę mniejszą w Hronskom Beňadiku w której znajdują się relikwie Krwi Chrystusa.

Czas rekolekcji zakończyło uroczyste Te Deum za wszelkie łaski, które stały się naszym udziałem jak również braterska wyprawa na zamek w Hrušovie.