30 LISTOPADA – WIELKA RADOŚĆ

Napisany dnia: Grudzień 2, 2019

30 LISTOPADA – WIELKA RADOŚĆ

Sobotni dzień obfitował dla nas w wiele duchowych wydarzeń. O godzinie 9.00 w kościele sióstr pocieszycielek w Rajhradzie ks. Biskup Wojciech Cikrle, ordynariusz brneński w sposób uroczysty otworzył proces beatyfikacyjny Matki Róży Vůjtěchovej założycielki Zgromadzenia na etapie diecezjalnym. Uroczystość ta zgromadziła wszystkie siostry pocieszycielki, członków III zakonu pocieszycieli i pocieszycielek jak również wielu sympatyków, którym duchowość Matki Róży jest bliska.

Po zaprzysiężeniu świadków zakończył się pierwszy punkt programu. Po krótkim poczęstunku wierni udali się na cmentarz, by nawiedzić grób Matki Róży, by w miejscu jej odpoczynku modlić się w osobistych intencjach.

Kulminacyjnym punktem uroczystości była Eucharystia, której przewodniczył i okolicznościowe słowo wygłosił przełożony generalny naszego Zgromadzenia o. Michał Krysztofowicz, zwracając uwagę na aktualność przesłania życia Matki Vůjtěchovej.

Ostatnim miłym zakończeniem tego dnia było przekazanie przez ojca generała i siostry prowincjalnej Damiany relikwii św. Małgorzaty Alacoque na ręce moderatora III zakonu Pana Andrzeja Bujniaka.