13 MAJA – MODLITWA I POKUTA

Napisany dnia: Maj 14, 2020

13 MAJA – MODLITWA I POKUTA

W dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej w parafii braci pocieszycieli we Włocławku przeżyliśmy radość odpustu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. profesor Ireneusz Werbiński a koncelebransami byli ojciec prowincjał Bonifacy Jankowiak oraz kustosz Sanktuarium o. Damian Kosecki. Wśród przybyłych gości nasza parafia cieszyła się obecnością ks. profesora Lecha Króla.

Homileta w swoim słowie zwrócił uwagę na nieustanne wezwania z Fatimy, którymi są modlitwa oraz pokuta. w pierwszym objawieniu Matka Boża zwróciła się do dzieci: ,,Czy chcecie ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On zechce na was zesłać, jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany, oraz jako wyproszenie nawrócenia grzeszników? Łucja odpowiedziała – tak, chcemy. A więc będziecie musieli wiele wycierpieć. Ale łaska Boża będzie waszą pociechą. Wymawiając te ostatnie słowa, rozchyliła po raz pierwszy dłonie przekazując nam światło – bardzo intensywne, jakby odblask wychodzący z Jej dłoni, które przenikając przez nasze piersi do najgłębszych zakątków duszy, spowodowało, że widzieliśmy siebie w Bogu, który był tym światłem, wyraźniej niż w najlepszym z luster. Wtedy pod wpływem jakiegoś wewnętrznego impulsu również nam przekazanego, padliśmy na kolana i powtarzaliśmy z głębi duszy: O Przenajświętsza Trójco, uwielbiam Cię! Boże mój, Boże mój, kocham Cię w Przenajświętszym Sakramencie!
W chwilę później Matka Boża dodała: Odmawiajcie różaniec codziennie, abyście uprosili pokój dla świata i koniec wojny. Następnie zaczęła się spokojnie unosić w kierunku wschodnim, aż zniknęła w nieskończonej dali. Światło, które Ją otaczało, jak gdyby torowało Jej drogę w gęstwinie gwiazd.”