Publikacje

Wszystkim zainteresowanym osobą Założyciela naszego Zgromadzenia Ojca Józefa Litomiskiego oraz duchowością naszej rodziny zakonnej polecamy poniższe publikacje, wydane staraniem naszych współbraci. Polecaną literaturę można nabyć bezpośrednio w naszym Domu Prowincjalnym we Włocławku przy ul. Strzeleckiej 7, pisząc na jego bezpośredni adres lub złożyć zamówienie drogą telefoniczną:

Zgromadzenie Braci Pocieszycieli z Getsemani
ul. Strzelecka 7
87-800 Włocławek

Tel. 54 235 59 90, 781394467 e-mail: ekonom@pocieszyciele.pl 

„Oddali wszystko”

O. Michał M. Krysztofowicz CCG

 

Jubileusz powstania Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani celebrowany 7 kwietnia 2022 roku stał się inspiracją do sięgnięcia po skarby ukryte w archiwum generalnym naszego Zgromadzenia. Wśród nich na przetartych z kurzu codzienności półkach znalazło się duchowe bogactwo dwóch wyjątkowych osób, stojących u podstaw założenia i formowania nowopowstałego w Kościele Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani. Byli to ojciec Jan Polakovič oraz ojciec Labre Noskovič. Na kartach historii Zgromadzenia zapisali się przede wszystkim jako ludzie wierni swojemu powołaniu i charyzmatowi zakonnemu pozostawionemu przez Ojca Założyciela. To, co cechowało ich pocieszycielskie powołanie to fakt, że ofiarowali „wszystko dla pocieszenia Boskiego Serca Jezusa”, nie pozostawiając nic dla siebie

 

Koszt 15 zł + koszty przesyłki

„Pochodnia Boga”

O. Michał M. Krysztofowicz CCG

 

Książka jest swoistą biografią ukazującą życie Ojca Józefa Litomiskiego, jak również powstanie i historię Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani. Jest to doskonała okazja do poznania wrażliwego serca głównego Bohatera Pochodni, w którego osobie słowa proroka Izajasza znalazły swoje wypełnienie – pocieszcie, pocieszcie mój lud… (Iz, 40,1)

 

Koszt 15 zł + koszty przesyłki

„Rok z pocieszycielami”

O. Michał M. Krysztofowicz CCG

 

Ta mała książeczka daje nam możliwość poznania duchowości pocieszycielskiej i przeżywania jej każdego dnia w duchowej łączności z naszym Zgromadzeniem. Zbiera ona w jedną całość kompletną spuściznę duchową naszej Rodziny Zakonnej począwszy od Ojca Założyciela aż do osoby czwartego przełożonego generalnego Ojca Viliama Vaľi.

Koszt 15 zł + koszty przesyłki

 

„Nowenna przez orędownictwo Ojca Józefa Litomiskiego”

O. Michał M. Krysztofowicz CCG

 

Na drodze naszej wiary potrzebujemy wstawiennictwa naszych świętych przyjaciół. Proponowana Nowenna jest doskonałą propozycją modlitwy dla tych, którzy przeżywają swoje życiowe zmagania w Getsemani swojego codziennego życia.

 

Koszt 5 zł + koszty przesyłki

„Wspomnienia, listy, rozmyślania…”

Ojciec Józef Litomiski CCG

 

Wspomnienia pomagają nam dyskretnie spojrzeć na życie duchowe Ojca Litomiskiego, które dojrzewało w czasie, gdy Kościół w pełni oddychał tajemnicą Bożej Miłości objawioną w Najświętszym Sercu Jezusa. Niniejsze dzieło pomaga nam zatem zapoznać się z myślą teologiczną jak również duchową atmosferą w której wzrastało powołanie młodego, czeskiego kapłana, który w Kościele dał życie nowej rodzinie zakonnej Braci Pocieszycieli z Getsemani.

 

Koszt 15 zł + koszty przesyłki