Publikacje

Wszystkim zainteresowanym osobą Założyciela naszego Zgromadzenia Ojca Józefa Litomiskiego oraz duchowością naszej rodziny zakonnej polecamy poniższe publikacje, wydane staraniem naszych współbraci. Polecaną literaturę można nabyć bezpośrednio w naszym Domu Prowincjalnym we Włocławku przy ul. Strzeleckiej 7, pisząc na jego bezpośredni adres lub złożyć zamówienie drogą telefoniczną:

Zgromadzenie Braci Pocieszycieli z Getsemani
ul. Strzelecka 7
87-800 Włocławek

Tel. 54 235 59 90, 781394467 e-mail: ekonom@pocieszyciele.pl 

„Pochodnia Boga”

O. Michał M. Krysztofowicz CCG

 

Książka jest swoistą biografią ukazującą życie Ojca Józefa Litomiskiego, jak również powstanie i historię Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani. Jest to doskonała okazja do poznania wrażliwego serca głównego Bohatera Pochodni, w którego osobie słowa proroka Izajasza znalazły swoje wypełnienie – pocieszcie, pocieszcie mój lud… (Iz, 40,1)

„Rok z pocieszycielami”

O. Michał M. Krysztofowicz CCG

 

Ta mała książeczka daje nam możliwość poznania duchowości pocieszycielskiej i przeżywania jej każdego dnia w duchowej łączności z naszym Zgromadzeniem. Zbiera ona w jedną całość kompletną spuściznę duchową naszej Rodziny Zakonnej począwszy od Ojca Założyciela aż do osoby czwartego przełożonego generalnego Ojca Viliama Vaľi.

„Nowenna przez orędownictwo Ojca Józefa Litomiskiego”

O. Michał M. Krysztofowicz CCG

 

Na drodze naszej wiary potrzebujemy wstawiennictwa naszych świętych przyjaciół. Proponowana Nowenna jest doskonałą propozycją modlitwy dla tych, którzy przeżywają swoje życiowe zmagania w Getsemani swojego codziennego życia.

„Wspomnienia, listy, rozmyślania…”

Ojciec Józef Litomiski CCG

 

Wspomnienia pomagają nam dyskretnie spojrzeć na życie duchowe Ojca Litomiskiego, które dojrzewało w czasie, gdy Kościół w pełni oddychał tajemnicą Bożej Miłości objawioną w Najświętszym Sercu Jezusa. Niniejsze dzieło pomaga nam zatem zapoznać się z myślą teologiczną jak również duchową atmosferą w której wzrastało powołanie młodego, czeskiego kapłana, który w Kościele dał życie nowej rodzinie zakonnej Braci Pocieszycieli z Getsemani.