W środowe popołudnie zgromadziliśmy się w Domu Macierzystym naszego Zgromadzenia w Wiedniu. Przybyliśmy by w czasie uroczystej eucharystii pod przewodnictwem o. Michała Krysztofowicza – naszego przełożonego generalnego – dziękować Bożej Opatrzności za 100 lat istnienia naszego Zgromadzenia. Po przywitaniu O. Faustyn Wesołowski odczytał dekret otwierający Rok Jubileuszowy oraz pozdrowienia, które otrzymaliśmy wraz z pamiątkowym różańcem od Ojca Świętego Franciszka.

W czasie homilii zostaliśmy zaproszeni do wypłynięcia na głębię naszej profesji zakonnej, która swoimi korzeniami sięga tajemnicy Ogrodu Oliwnego.

Po Mszy Świętej trwaliśmy na adoracji Najświętszego Sakramentu, zawierzając swoje dziś i swoje jutro Najświętszemu Sercu Jezusa. Ojciec generał w czasie modlitwy ogarnął wszystkich naszych współbraci, nasze domy, jak również tych, wśród których na co dzień posługujemy.

Kolejnym etapem naszego spotkania była modlitwa przed cudownym obrazem Matki Bożej Bolesnej Pocieszycielki – Patronki naszego Zgromadzenia, której obraz Ojciec Założyciel sprowadził z narodowego sanktuarium Czech – Starej Bolesławi.

Zwieńczeniem naszych uroczystości była modlitwa na pobliskim cmentarzu, gdzie dziękowaliśmy za życie naszych współbraci, ofiarnie pracujących dla Kościoła i naszego Zgromadzenia.

Dziękujemy Bogu za każde pocieszycielskie powołanie, za nasz zakonny charyzmat, za tych, którzy kształtowali naszą zakonną tożsamość i tych, których Bóg złączył z nami w tajemnicy Getsemani!!! 🙂