W czwartkowy wieczór trwając w duchowej jedności ze wszystkimi braćmi naszego Zgromadzenia rozpoczęliśmy w naszych klasztorach Rok Jubileuszowy, który potrwa do 7 kwietnia 2023 roku.

Z tej okazji zgromadziliśmy się we Włocławku w sanktuarium Męczeństwa bł. Ks. J. Popiełuszki. Uroczystościom 100 lecia powstania naszego Zgromadzenia przewodniczył ojciec prowincjał Bonifacy Jankowiak w czasie których został odczytany Dekret przełożonego generalnego inaugurujący Rok Łaski od Pana. W czasie mszy świętej o. Bonifacy przybliżył tajemnicę pocieszycielskiej duchowości, która swoją inspirację czerpie z Ogrodu Oliwnego.

Wydarzenie jubileuszowe stały się dla nas okazją by wyśpiewać Bogu uroczyste Te Deum za dar naszej rodziny zakonnej i jej obecności w Kościele.

Charyzmaty, którymi żyją konsekrowani na całym świecie są przede wszystkim darem dla wierzących, dlatego po mszy świętej zgromadziliśmy się wraz z naszymi przyjaciółmi przy wspólnym stole, by trwać w jubileuszowej radości.

Stulecie obchodów powstania Naszej Wspólnoty będzie owocowało w bogate duchowe wydarzenia. Możemy do nich zaliczyć wygłoszenie św. Brata Alberta Chmielowskiego za nowego patrona Braci Pocieszycieli, ukazanie się dwóch nowych publikacji ukazujących charyzmat oraz historię Zgromadzenia, ogłoszenie Roku Modlitwy w intencji powołań oraz wielkich celebracji liturgicznych czekających nas w Złotych Moravcach, Mariance oraz we Włocławku.