Trwając w radości paschalnej w czawrtkowe południe zgromadziliśmy się w Domu Prowincjalnym naszego Zgromadzenia we Włocławku. Okazją, która zjednoczyła braci ze wszystkich naszych klasztornych wspólnot było dziękczynienie, które chcieliśmy wyrazić Dobremu Bogu za miniony Rok Jubileuszowy setnej rocznicy powstania naszego Zgromadzenia.

Naszej wspólnej modlitwie przewodniczył ordynariusz włocławski ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski. W swojej homili zwrócił naszą uwagę na to „że to sam Chrystus  staje się dziś dla nas Pocieszycielem. Owo pocieszenie realizuje sie poprzez przyjęcie Bożego pokoju oraz darów Ducha Świętego. Ponadto charyzmat pocieszycielski tak mocno wyrażony w pierwszym czytaniu uzewnętrznia się w służbie ubogim oraz głoszeniu nawrócenia grzesznikom, co realizujecie od przeszło 25 lat w pobliskim Zakładzie Karnym”.

Po uroczystej Eucharystii, która była swoistą klamrą spinającą wszystkie wydarzenia Roku Jubileuszowego, udaliśmy się do refektarza, by zasiąść przy wspólnej agapie. W jej trakcie ojciec generał Michał Krysztofowicz zaprosił wszystkich braci na czekające nas uroczystości do Bratysławy, by dziękować za stulecie ślubów zakonnych i 50 lecie przejścia do Domu Ojca – o. Jana Polakoviča – współzałożyciela naszego Zgromadzenia. Wszyscy bracia wraz z księdzem biskupem zostali obdarowani biografią o. Jana oraz o. Labre. Ponad to przełożeni domów jako trwały owoc Jubileuszu otrzymali  formularz mszalny O Jezusie Chrystusie modlącym się w Ogrójcu.

Niech Bóg będzie uwielbiony za dar pocieszycielskiego charyzmatu, za minione oraz obecne pokolenie braci, którzy realizują duchowy testament pozostawiony przez Założyciela, by czynić „wszystko dla pocieszenia Boskiego Serca Jezusa”.