Choć swoje imieniny ojciec prowincjał obchodził dzień wcześniej trudno było ograniczyć wyrazy naszej wdzięczności zamykając je we wspomnieniu Wniebowziętej 🙂

Dlatego pierwszy dzień radości z przyjścia na świat naszego Jubilata stał się udziałem Jego najbliższych – Taty, Rodzeństwa, Przyjaciół oraz współbraci z sanktuarium Męczeństwa Księdza Popiełuszki.

Poniedziałkowe popołudnie było dla nas okazją do wyrażenia naszej sympatii, wdzięczności oraz modlitwy za życie i posługę naszego prowincjała, w której nie szczędzi swoich sił i ojcowskiego serca.

Między nami nie zabrakło naszego przełożonego generalnego o. Michała Krysztofowicza, wraz z delegacją braci pracujących na co dzień w regionie słowacko-austiackim – ojcami Faustynem i Tomaszem. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również Siostry Franciszki Sebíňovej, pełniącej we wspólnocie czeskich sióstr pocieszycielek posługę przełożonej prowincjalnej. Kameralne grono zaszczycili swoją obecnością 🙂 przyjaciele Ojca Bonifacego z naszej włocławskiej parafii.

Kulminacją wspólnie spędzonego czasu była Eucharystia celebrowana w intencji ojca prowincjała na Włocławskiej Tamie pod czułym wzrokiem Księdza Jerzego.