Miłość można ukazać w najrozmaitszy sposób. Dlatego wczesnym rankiem zebraliśmy się przy ołtarzu, by podziękować Ojcu za dar naszej Niebieskiej Mamy, która w jasnogórskim wizerunku od wieków towarzyszy ludzkim zmaganiom i radościom. Nasz ojciec generał pokrzepił nas słowem Bożym przybliżając nam prawdę narodzin w Sercu Boga, w którym wyjątkową rolę zajmuje Miriam.

Dzień ten stał się dla nas również okazją do zaciśnięcia więzi braterskich. Nasze kroki skierowaliśmy na pielgrzymi szlak do sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Tutaj przed Częstochowską Ikoną trwaliśmy na modlitwie w intencjach nam powierzonych. Następnie udaliśmy się do sanktuarium Matki Bożej Ostrowąskiej w Aleksandrowie Kujawskim. Niewątpliwie ogromnym wrażeniem była dla nas modlitwa przed obrazem Maryi umieszczonym na wodzie.

Obraz przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem, siedzącą na tronie i odbierającą hołd Trzech Mędrców, których obecności możemy się domyślać, gdyż nie zostali ujęci w ramach obrazu. Madonna ubrana jest w czerwoną trybowaną suknię i granatowy płaszcz z sześcioramienną złotą gwiazdą na prawym ramieniu, Dzieciątko w długą złocisto-zieloną suknię. Dwa anioły w luźnych szatach podejmują aureolę oraz koronę Matki Bożej i Dzieciątka tłoczoną w tle.