Wizyta w Polsce dla naszych gości była wyjątkowym czasem, obfitującym w wiele wydarzeń.

Pierwszym miejscem otwierającym wspólne pielgrzymowania był Płock – Sanktuarium Świętej Faustyny. To właśnie tu przed Jej relikwiami mieliśmy okazję adorować Eucharystycznego Chrystusa, któremu powierzyliśmy wszystkie nasze intencje. Następnie nawiedziliśmy budujący się kościół, w którym wyakcentowano miejsce pierwszego objawienia Miłosiernego Jezusa Jego Apostołce. Po opuszczeniu klasztoru sióstr miłosierdzia udaliśmy się do płockiej katedry.

Z Płocka wyruszyliśmy w kierunku Skępego, by pokłonić się Brzemiennej Matce Bożej. Była to okazja by modlić się o dar nowych powołań do naszych wspólnot. W modlitwie poprosiliśmy o wstawiennictwo Miriam, by wyprosiła nam dar ,,duchowego potomstwa” nowej generacji pocieszycieli i pocieszycielek Jej Syna.

Ostatnim etapem wtorkowego pielgrzymowania było sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Po osobistej modlitwie mieliśmy możliwość celebrować eucharystię w czasie której modliliśmy się przez wstawiennictwo Bolesnej Pocieszycielki – Patronki naszego Zgromadzenia o dar beatyfikacji założycieli naszych pocieszycielskich wspólnot – o. Józefa Litomiskiego oraz Matki Róży Vojtechovej.