„Wtedy ukazał mu się anioł z nieba i umacniał go.” W Ogrodzie Getsemani, gdy Chrystus przeżywał chwile osamotnienia, cierpienia i niezrozumienia Ojciec posłał mu anioła, który w doświadczeniu smutku stał się dla niego oporą.

Dziś, gdy świat toczy wirus, którego największym owocem stał się strach, pragniemy zaprosić was dowlasciwe1 szczególnej modlitwy czuwania przy osobach zarażonych koronawirusem. Nasza modlitwa może przybrać dobrowolne formy (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, post, ofiarowanie swojego cierpienia) by w chwilach zmagania się z cierpieniem – fizycznym, duchowym, psychicznym i moralnym – stać się dla nich aniołem pocieszenia.

Nasza akcja przybiera konkretne rysy. Pragniemy Was zaprosić do czuwania przy ludziach, którzy z powodu swojej choroby przebywają w szpitalach. Wystarczy napisać na adres generalattesitelov@gmail.com, by otrzymać od nas imię pacjenta, potrzebującego Twojej duchowej pomocy. W ten sposób możesz włączyć się w dzieło pocieszania samego Boga, cierpiącego w drugim człowieku, stając się w ten sposób aniołem pocieszenia, który był blisko Chrystusa konającego w Ogrójcu.

Poprzez naszą akcję pragniemy w tej bolesnej chwili, którą przeżywa cały świat z powodu pandemii szukać dróg dobra, by nie koncentrować się tylko na cierpieniu i beznadziei ale przekraczać własne granice dostrzegając wokół siebie ludzi potrzebujących naszej obecności i modlitwy.

Ufamy, że zaproszenie, by stać się Aniołem Pocieszenia znajdzie pozytywną odpowiedź w sercach ochotnych do czuwania.

Z darem modlitwy

Wasi Bracia Pocieszyciele